Încă 3 partide ar urma să apară în viitorul apropiat în Republica Moldova, informează TRIBUNA.
„Din informațiile pe care le dețin, încă 3 grupuri de inițiativă colectează la moment semnături pentru fondarea a încă 3 partide politice”. Despre aceasta scrie Dragoș Galbur, președintele Partidului Național Moldovenesc, pe Telegram.
Politicianul a scris despre lucru, constatând că, în ultimele săptămâni au mai apărut încă două partide politice noi: Partidul „Victorie”, condus de Vadim Grozavu și Partidul „Unitate”, condus de Dmitrii Furdui.
URMĂREȘTE-NE ȘI PE TELEGRAM!







