Republica Moldova a ieșit din stare de urgență, informează TRIBUNA.
Starea de urgență pe teritoriul Republicii Moldova s-a încheiat la 30 decembrie, ora 00:00.
Amintim că, regimul de stare de urgență a fost instituită pentru prima dată pe 24 februarie 2022, pe un termen de 60 de zile. Au urmat mai multe prelungiri, de fiecare dată pentru încă 60 de zile. Ultima dată, starea de urgență a fost prelungită pe 1 decembrie, pentru 30 de zile.







