[ X ]
Alegeri7 Decembrie 2023 14:58

Ion Ceban, la ședința de constituire a CMC: Indiferent din ce partid politic facem parte, oamenii ne-au votat pentru ca să furnizăm rezultate

Astăzi a avut loc ședința de constituire a Consiliului Municipal Chișinău. În context, Ion Ceban, primarul capitalei, a adresat mulțumiri tuturor locuitorilor municipiului Chișinău pentru încrederea acordată, informează TRIBUNA.

„Voi face tot posibilul ca să fiu primarul tuturor chișinăuienilor.

Indiferent din ce partid politic facem parte, oamenii ne-au votat pentru ca să furnizăm rezultate. Chișinăuienii așteaptă de la noi responsabilitate, profesionalism, implicare, dedicație și muncă, pentru soluționarea problemelor capitalei.

Societatea a obosit de certuri, scandaluri, acuzații nefondate și așteaptă ca noii consilieri să muncească cât se poate de mult în beneficiul fiecăruia, a chișinăuienilor sau a celor stabiliți în aria metropolitană”, a declarat edilul.

De asemenea, Ion Ceban a adresat felicitări tuturor consilierilor municipali și a spus că-și dorește ca următorii 4 ani să fie productivi, iar dacă va exista critică la fel, aceasta trebuie să fie una constructivă.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...