Alexandr Petkov, candidatul Partidului Nostru la șefia municipiului Bălți, a sunat astăzi din nou la biroul teritorial al Partidului Socialiștilor, dar nimeni nu a răspuns apelului, informează TRIBUNA.
Potrivit unui comunicat, candidatul le-a cerut locuitorilor din Bălți să sune și ei și să insiste ca dezbaterile să aibă loc dezbaterile cu contracandidatul său din turul II, socialistul Maxim Moroșan.
Alexandr Petkov a precizat că este gata să comunice în orice limbă convenabilă pentru oponentul său, dar și că dezbaterile pot avea loc de luni până miercuri, 15 noiembrie. Locația și ora dezbaterii vor fi alese în comun de candidați.
„Maxim, vino la dezbateri. Oamenii trebuie să te vadă”, a îndemnat Alexandr Petkov.
El a subliniat că la dezbateri ar trebui să fie prezenţi doar candidaţii la funcţia de primar al municipiului Bălţi, iar acestea să se desfăşoare fără participarea liderilor de partid şi a deputaţilor, astfel încât să nu existe pretenții.
Amintim că, câteva minute în urmă, Maxim Moroșan a susținut o conferință de presă, în cadrul căreia a lansat invitații către Alexandr Petkov și Renato Usatîi, președintele Partidului Nostru.







