[ X ]
Alegeri5 Noiembrie 2023 11:19

Vadim Brînzaniuc: Am votat cu încredere pentru un viitor mai bun pentru municipiul Chișinău și locuitorii săi

Vadim Brînzaniuc, candidatul Partidului Social Democrat European pentru șefia capitalei, a votat în Chișinău, informează TRIBUNA.

Vadim Brînzaniuc a spus că a votat cu încredere pentru un viitor mai bun pentru municipiul Chișinău și locuitorii săi.

„Sper foarte mult că la alegerile de astăzi vor participa toți cetățenii responsabili, care conștientizează importanța acestui exercițiu democratic și vor avea grijă să aleagă în fruntea comunităților oameni care îi reprezintă cu adevărat.

De asemenea, îmi doresc ca, după alegeri, confruntarea să se transfome în dialog și cooperare, iar toată lumea implicată în aceste procese să lase deoparte frustrările și supărările și să contribuie fiecare la binele comun. Doamne ajută și într-un ceas bun!”, a declarat politicianul.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...