Nu mă tem de niciun viitor candidat la alegerile locale, chiar dacă sunt mulți, ca jucăriile de pe brad. Declarația a fost făcută de Ion Ceban, primarul capitalei, președintele Mișcării Alternativa Națională, în cadrul emisiunii „Puterea a patra” de la N4, informează TRIBUNA.
Oficialul a spus că este gata să demonstreze „acest lucru în practică, în dezbateri publice”.
„O spun cu regret, dar mi-e silă să aud ce spun unii pretendenți, de la prostiile pe care le îndrugă și până la incompetența pe care o îmbracă”, a menționat Ion Ceban.
Totodată, politicianul a declarat că reținerile unor aleși locali în plină perioadă electorală este ceva grav și miroase mai mult a răfuială politică.
„Primarul orașului Nisporeni a fost reținut de procurori chiar în ziua în care urma să-și anunțe candidatura pentru alegerile locale din 5 noiembrie. Condamn astfel de practici, care nu reprezintă altceva decât o justiție televizată”, a subliniat Ion Ceban.







