[ X ]
Breaking news8 Septembrie 2023 11:06

Oleg Burlacu: Credeți că Republica Moldova a avut un Premier mai bun decât Vlad Filat?!

Oleg Burlacu, candidatul Partidului Liberal Democrat din Moldova (PLDM), a explicat de ce a decis să candideze la șefia capitalei din partea PLDM, partid condus de ex-Prim-ministrul Vlad Filat, informează TRIBUNA.

În cadrul emisiunii „Puterea a patra” de la N4, el a spus că „totul a pornit de la o discuție”.

„Noi avem un prieten comun – Ruslan Verbițchi. În relația mea cu Ruslan am ajuns să în cunosc îndeaproape pe Vlad Filat, pe care-l cunoșteam până atunci doar ca Premier în momentul dumnealui de glorie”, a declarat avocatul.

Oleg Burlacu a spus că, văzând că el și Vlad Filat, au aceleași idei, viziuni, principii de viață și dorință de a aduce plusvaloare, a decis să accepte invitația de a candida la funcția de primar al municipiului Chișinău. „Am dat curs invitației, dar am meditat ceva timp, am discutat cu familia. Am decis după câteva săptămâni să pornim la drum în realizarea acestui proiect”, a precizat el.

Totodată, candidatul PLDM a spus că pe el și Vlad Filat îi unește profesionalismul. „Credeți că Republica Moldova a avut un Premier mai bun decât Vlad Filat?! Nu a existat și timpul va arăta dacă va veni un altul ca el”, a conchis el.

Urmărește-ne și pe Telegram

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...