Mișcarea Alternativă Națională (MAN) a lansat trei petiții prin care cere Guvernului să publice un raport privind gestionarea celor 1,2 miliarde de euro oferite de Uniunea Europeană, dar și să vină cu o claritate pentru cetățeni în ceea ce ține de achiziția de gaze și de energie electrică, informează TRIBUNA.
Ion Ceban, președintele MAN, a declarat că, cu regret, toată informația este ascunsă, segmentat publicată, se ascund contracte, achiziții, negocieri.
“Cerem transparență în aceste procese.
PAS, cel care a spus că va lupta contra corupției, cel care a pledat pentru transparență maximă, a discreditat în totalitate ideea de transparență atât pentru fondurile bugetare, cât și pentru cele atrase din exterior”, a spus politicianul.







