[ X ]
Important20 Septembrie 2022 14:19

Sediul noului departament de Testare și Recrutare al Ministerului Afacerilor Interne, inaugurat

Ministra Afacerilor Interne, Ana Revenco, Ambasadorul Kent Logsdon și Reprezentanta rezidentă PNUD Dima Al-Khatib au inaugurat, pe 19 septembrie, sediul noului departament de Testare și Recrutare al Ministerului Afacerilor Interne, în cadrul Academiei „Ștefan cel Mare”, informează TRIBUNA. 

Centrul va gestiona selectarea angajaților sistemului afacerilor interne, inclusiv poliția, poliția de frontieră și carabinieri.

Ambasadorul SUA și-a exprimat încrederea că departamentul dat va permite MAI să implementeze un proces de selectare corect și modern pentru recrutarea candidaților de cea mai înaltă calitate.

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...