Ambasadorul Japoniei în Republica Moldova, Yoshihiro Katayama, împreună cu partenera sa de dans, Irina Brînzari, la 9 august curent, au reprezentat Republica Moldova la cel mai mare turneu de dans din lume pentru amatori și profesioniști în dansuri standarde și latino-americane „German Open Championships” ediția a 34-a, informează TRIBUNA,
În cadrul acestei competiții, dansatorii s-au clasat în semifinală, pe locul 10 din 97, la categoria Senior IV Standard, fiind unica pereche de dansatori din Republica Moldova la categoria menționată.
Precizăm că, GOC – German Open Championships este organizat timp de decenii și reprezintă un eveniment important pentru lumea dansului sportiv.









