[ X ]
Alegeri30 Aprilie 2022 07:00

(DOC) Pe ce cheltuie cel mai mult Partidul „Șor”

Partidul „Șor” la începutul anului trecut avea în cont 4 321 lei, iar la final – 90 de lei, informează TRIBUNA.

Potrivit raportului privind gestiunea financiară, în 2021, formațiunea a avut surse în sumă totală de 4 981 531, 68 lei, dintre care 1 973 531,68 lei – subvenții de la stat, 3 008 000 – donații de la membrii de partid.

În total, Partidul „Șor” a suportat cheltuieli de 4 985 763, 35 lei. Cel mai mult a cheltuit pentru întreținerea și locațiunea sediilor – 1 396 604, 41 lei.

Raportul complet poate fi vizualizat mai jos.

Partidul „Șor” are 74 777 membri, 40 de angajați, 46 de filiale, face parte dintr-o organizație internațională, are 46 sedii luate în locațiune.

Alte știri la rubrica

Comentarii

Top știri

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...