Fostul deputat Iurie Țap, urmare a declarațiilor de astăzi ale Nataliei Moloșag, a constatat: „Cazul Avocatului Poporului ia o turnură nedorită…”, informează TRIBUNA.
„Ţine de demnitatea majorităţii parlamentare să ia atitudine, or, acordându-i votul de învestire aceasta şi-a asumat responsabilitatea”, a menționat el.
Politicianul a subliniat că „este despre demnitatea şi responsabilitatea puterii politice…”
Cristina Gurez







