[ X ]
Breaking news14 Decembrie 2020 10:21

Noul Președinte va fi învestit pe 24 decembrie curent! Igor Dodon: Am fost informat de către Protocol…

Actualul Președinte al Republicii Moldova, Igor Dodon, astăzi – în cadrul unor declarații, a oferit detalii despre procedura de învestire a noului Președinte Maia Sandu, informează TRIBUNA.

„Protocolul de stat ne-a informat despre pregătirea procedurii inaugurării noului președinte, cunoașteți că săptămâna trecută au fost aprobate rezultatele alegerilor prezidențiale”, a spus Dodon.

Astfel, el a mai declarat că a fost informat de către Protocol că inaugurarea se planifică pentru data de 24 decembrie cu participarea Președintelui actual, Prim-ministrului și Speaker-ului Parlamentului.

 

Mihaela Conovali

 

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Impactul construcţiilor asupra evoluţiei PIB: tendinţă îngrijorătoare Datele oficiale făcute publice de Biroul Naţional de Statistică privind Produsul Intern Brut în primul ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...