[ X ]
Breaking news1 Noiembrie 2020 09:45

Octavian Țîcu: Am votat pentru ceea în ce am crezut mereu

Liderul Partidului Unității Naționale (PUN), candidat la prezidențiale, Octavian Țîcu, împreună cu soția sa, Viorica și fiul Andrei, și-a exprimat dreptul la vot, transmite TRIBUNA.

După exercitarea votului, Octavian Țîcu a spus că a votat pentru ceea ce a crezut dintotdeauna.

„Pentru un viitor alături de România și aliații nord-atlantici. Pentru un stat prosper, sigur și bazat pe bunăstare, este ceea în ce am crezut mereu și pentru care vom lupta”, a spus Octavian Țîcu.

În context, Octavian Țîcu a îndemnat cetățenii să nu se lase provocați pentru a da motiv regimului să spună că „asta este fața noastră” și a îndemnat toți cetățenii să meargă la vot.

Soția candidatului la prezidențiale, Viorica Țîcu a spus că de dreptul la vot depinde viitorul nostru.

„Avem nevoie de consolidarea societății și coeziunii sociale și un viitor prosper. Odată ce am venit să-mi exercit dreptul la vot, cred într-o schimbare cantitativă și calitativă și sper că într-un viitor apropiat să se producă aceste schimbări”, a spus Viorica Țîcu.

Cristina Parfeni

Comentarii

Top știri

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Impactul construcţiilor asupra evoluţiei PIB: tendinţă îngrijorătoare Datele oficiale făcute publice de Biroul Naţional de Statistică privind Produsul Intern Brut în primul ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...