După ce a candidat în repetate rânduri în alegerile din Moldova, însă fără succes, activistul civic, Oleg Brega a decis să-și încerce puterile în politica de peste Prut. El este unul dintre candidații Partidului Verde pentru Consiliul General Bucureşti, România. Interesant, va reuși în România, ceea ce nu a reușit în RM?
Autor: TRIBUNA
Foto: Facebook.com










