Având în vedere că e stare de urgență în Republica Moldova, sediul Partidului Acțiune și Solidaritate (PAS) s-a închis. Despre aceasta formațiunea își anunță membrii și simpatizații, inclusiv printr-un text plasat la intrarea în sediu. Însă, chiar dacă și-a închis sediul, PAS este destul activ și prezent în viața politică a țării. Poate că ar fi cazul ca liderii formațiunii să se gândească serios dacă mai are sens să-și redeschidă sediul, mai ales dacă nu e nici o diferență la capitolul activism. Poate are sens de economisit pe chirie și alte cheltuieli aferente?!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș













