Fostul deputat, Oleg Garizan, primar al satului Copceac, raionul Ceadîr-Lunga, are o nouă funcție.
După cum informează TRIBUNA, potrivit unei postări pe o rețea de socializare, Oleg Garizan a fost ales președinte al Asociației primarilor din Găgăuzia. Decizia a fost luată în cadrul unei întâlniri a primarilor cu Bașcanul Găgăuziei, Irina Vlah.
În context, Oleg Garizan le-a mulțumit colegilor pentru încrederea acordată, menționând că va pune în aplicare toată experiența și eforturile în noua sa activitate, în calitate de Președinte al Asociației.
De menționat că, Oleg Garizan este la al cincilea mandat de Primar al satului Copceac, iar din 2009 până în 2014 a fost deputat în Parlamentul RM, în trei legislaturi.
Andriana Cheptine







