Primarul orașului Durlești, Eleonora Șaran, a fost premiată de TRIBUNA pentru rezultatele obținute la alegerile locale. Cu această ocazie, Eleonora Șaran a spus cum a fost pentru ea anul 2019.
„A fost un final de mandat în care trebuia să încheiem multe proiecte. Trebuia cu rapiditate să le îndeplinim, pentru că nu se știe ce se întâmplă în următorul mandat și deoarece ca să lași un mandat frumos, trebuie să lași lucrurile bine făcute. Această campanie electorală a fost, pentru mine, cu surprize, pentru că nu mi-am închipuit că o să fie atât de agresivă. Dar am trecut-o cu bine, pentru că am avut oameni buni în preajmă și în echipă. Avem oameni buni în oraș, care au apreciat munca echipei noastre și am fost realeasă în această funcție”, a spus Eleonora Șaran.
Cristina Parfeni







