Deputatul neafiliat, Octavian Țîcu, fost candidat la Primăria capitalei din partea Partidului Unității Naționale, la ședința precedentă a Parlamentului a avut grijă să-și „gătească” microfonul de la masa sa. L-a „chitit” cu o panglică în culorile tricolorului, semn că tot ce va spune de la acest microfon o va face în interesul reunificării R. Moldova cu România. Dle. Țîcu, dacă credeți că asta ajută, noi vă urăm succes!
Autor: TRIBUNA
Foto: Andrei Boguș














