[ X ]
[ X ]
Breaking news7 Septembrie 2019 13:30

Votat! Pavel Filip - ales al patrulea Președinte al PDM! 

Partidul Democrat din Moldova (PDM) l-a ales, acum cîteva minute, pe fostul Premier, Pavel Filip, în funcția de Președinte, informează TRIBUNA. 

După alegerea în funcție, Pavel Filip a venit cu mulțumiri.

„Vă mulțumesc pentru încrederea acordată. Sunt de 10 ani în PDM, fiind unicul partid politic din care am făcut parte”, a precizat Filip.

UPDATE 13.35: S-a decis ca din componența Consiliului Politic Național să facă parte 145 de membri.
1. Agache Angel, Teleneşti (deputat)
2. Andronachi Vladimir, Chişinău (deputat)
3. Babuc Monica, Chişinău (deputat)
4. Bacalu Elena, Cahul (deputat)
5. Bîtca Vasile, Nisporeni (deputat)
6. Botnari Alexandru, Hînceşti (deputat)
7. Botnari Constantin, Chişinău (deputat)
8. Braşovschi Gheorghe, Sîngerei (deputat)
9. Buza Ghenadie, Hînceşti (deputat)
10. Candu Andrian, Chişinău (deputat)
11. Cebotari Vladimir, Chişinău (deputat)
12. Ciubuc Nicolae, Călăraşi (deputat)
13. Diacov Dumitru, Chişinău (deputat)
14. Filip Pavel, Străşeni (deputat)
15. Glavan Ruxanda, Chişinău (deputat)
16. Graur Eleonora, Rezina (deputat)
17. Greţu Efrosinia, Leova (deputat)
18. Guzun Ludmila, Ungheni (deputat)
19. Ivanov Violeta, Chişinău (deputat)
20. Jizdan Alexandru, Anenii Noi (deputat)
21. Leucă Ion, Glodeni (deputat)
22. Nichiforciuc Eugeniu, Floreşti (deputat)
23. Padnevici Corneliu, Drochia (deputat)
24. Repeşciuc Grigore, Căuşeni (deputat)
25. Rotundu Svetlana, Şoldăneşti (deputat)
26. Sîrbu Oleg, Edineţ (deputat)
27. Sîrbu Serghei, Chişinău (deputat)
28. Vitiuc Vladimir, Bălţi (deputat)
29. Vremea Igor, Chişinău (deputat)
30. (deputat)
31. Rapcea Sergiu, Anenii Noi
32. Briceag Viorica, Anenii Noi
33. Dragnev Valeriu, Basarabeasca
34. Untilă Tatiana, Basarabeasca
35. Gnatiuc Mihail, Briceni
36. Caluc Anatolie, Briceni
37. Drangoi Sergiu, Cahul
38. Maidan Tatiana, Cahul
39. Ciobanu Andrei, Cantemir
40. Popa Adela, Cantemir
41. Arteni Sergiu, Călăraşi
42. Ţurcan Zinaida, Călăraşi
43. Gorban Nicolae, Căuşeni
44. Mărgineanu Elena, Căuşeni
45. Olărescu Mihai, Cimişlia
46. Sîrbu Anastasia, Cimişlia
47. Plămădeală Ion, Criuleni
48. Loghin Maria, Criuleni
49. Chiriac Victor, Donduşeni
50. Lesnic Vadim, Donduşeni
51. Dascăl Ion, Drochia
52. Lopatenco Emilia, Drochia
53. Izman Vladimir, Dubăsari
54. Bulat Victor, Dubăsari
55. Garas Iuire, Edineţ
56. Nepeivoda Igor, Edineţ
57. Babii Viorel, Făleşti
58. Tambur Veaceslav, Făleşti
59. Paniş Ştefan, Floreşti
60. Manole Aliona, Floreşti
61. Cojocaru Ion, Glodeni
62. Fedoraş Ecaterina, Glodeni
63. Mereuţă Ion, Hînceşti
64. Eremia Igor, Hînceşti
65. Sulă Ion, Ialoveni
66. Sajin Ghenadie, Ialoveni
67. Cajuc Nicolae, Leova
68. Saviţchi Elena, Leova
69. Vasile Mărcuţa, Nisporeni
70. Stici Simion, Nisporeni
71. Gaidău Constantin, Ocniţa
72. Guţu Ludmila, Ocniţa
73. Frunză Ion, Orhei
74. Lebedinschi Oleg, Orhei
75. Lazăr Lidia, Rezina
76. Marco Igor, Rezina
77. Urzică Iurie, Rîşcani
78. Zamurdac Galina, Rîşcani
79. Corcodel Grigore, Sîngerei
80. Delogramatic Ruslan, Sîngerei
81. Munteanu Ghenadie, Soroca
82. Nicuţa Vladimir, Soroca
83. Popa Mihai, Străşeni
84. Chircu Aliona, Străşeni
85. Mîndru Nicolae, Şoldăneşti
86. Dorogan Nicolae, Şoldăneşti
87. Boligari Vladimir, Ştefan Vodă
88. Ţîh Angela, Ştefan Vodă
89. Covalji Fiodor, Taraclia
90. Plagov Vasile, Taraclia
91. Manoli Diana, Teleneşti
92. Harghel Vasile, Teleneşti
93. Pancu Iulia, Ungheni
94. Pirogan Ştefan, Ungheni
95. Cavarjî Leonid, Ceadîr Lunga
96. Cabuşceapova Mariana, Ceadîr Lunga
97. Gaidarji Fiodor, Comrat
98. Topal Anastasia, Comrat
99. Kapuşulu Gheorghii, Vulcăneşti
100. Cernev Andrei, Vulcăneşti
101. Bannicov Alexandr, sect.Botanica
102. Moscalciuc Valentina, sect.Botanica
103. Nedelea Veaceslav, sect.Buiucani
104. Furculiţă Andrei, sect.Buiucani
105. Mîndru Victor, sect.Centru
106. Polimaru Natalia, sect.Centru
107. Pleşca Nae-Semion, sect.Ciocana
108. Ţurcan Natalia, sect.Ciocana
109. Guznac Valentin, sect.Rîşcani
110. Bolohan Luminiţa, sect.Rîşcani
111. Mahu Octavian, mun.Bălţi
112. Alexeeva Svetlana, mun.Bălţi
113. Rotaru Valentina, mun.Chişinău
114. Berezovschi Nelly, mun.Chişinău
115. Lesnic Cristina, mun.Chişinău
116. Leviţchi Stela, mun.Chişinău
117. Guţu Irina, mun.Chişinău
118. Duduc Mariana, mun.Chişinău
119. Oboroc Liviu, mun.Chişinău
120. Zubcu Victor, mun.Chişinău
121. Cherdivară Mircea, mun. Chişinău
122. Guşan Artiom, mun.Chişinău
123. Ghilaş Anatolie, mun.Chişinău
124. Buliga Valentina, OFD PDM
125. Stratan Valentina , OFD PDM
126. Ivanschi Zinaida, OFD PDM
127. Golban Tatiana, OFD PDM
128. Serbulenco Aliona, OFD PDM
129. Colţa Ludmila, OFD PDM
130. Triboi Elena, OFD PDM
131. Oclanschi Ludmila, OFD PDM
132. Semionova Aliona, OFD PDM
133. Ababii Angela, OFD PDM
134. Tonu Valentina, OFD PDM
135. Gangan Lucia, OFD PDM
136. Elena Daud, OFD PDM
137. Ţurcan Nina, ONPE PDM
138. Ioniţa Tamara, ONPE PDM
139. Dodonov Maria, ONPE PDM
140. Cauia Alexandru, TD PDM
141. Jora Vadim, TD PDM
142. Gîrlea Eugen, TD PDM
143. Roşca Natalia, TD PDM
144. Strechi Victoria, TD PDM
145. Grăjdieru Irina , TD PDM
De asemenea, Comisia Naţională de Cenzori va fi formată din 7 membri, iar Colegiul de Etică şi Arbitraj – tot din 7.

Andriana Cheptine  

Comentarii

Top știri

Sondaj

  • Cine va deveni Primar general al mun. Chișinău?

    View Results

    Loading ... Loading ...