[ X ]
Breaking news5 Mai 2017 13:14

Un nou deputat neafiliat își începe activitatea în Parlamentul RM

Nicolae Olaru a revenit în Parlament în calitatea de deputat.

După cum comunică TRIBUNA, Președintele Parlamentului, Andrian Candu, în debutul ședinței de astăzi, a anunțat că mandatul de deputat al lui Nicolae Olaru, ales pe lista PLDM, a fost validat astăzi, 5 mai 2017, de Curtea Constituțională.

Speakerul i-a urat succes în activitate noului deputat.

Nicolae Olaru a mulțumit pentru urări și a spus că, în calitate de deputat, va susține toate inițiativele bune.

„M-au frământat gândurile în situația în care mă aflam și voi activa, în continuare, în calitate de deputat neafiliat”, a precizat deputatul.

Precizăm că, Nicolae Olaru a activat, în perioada 2009-2014, în calitate de deputat PLDM.

Cristina Gurez

Urmăreşte telegram
Abonați-vă la canalul nostru
Editorial Investiţiile în clădiri rezidenţiale scad. Ce va urma? Anul 2026 se anunţă a fi unul complicat pentru piaţa construcţiilor şi pentru piaţa imobiliară, iar datele ... Continuare

Sondaj

  • Care e cea mai mare problemă la moment în Republica Moldova?

    View Results

    Loading ... Loading ...